تبلیغات
cute-gallery - كدام مقاله را دركدام جورنال منتشر كنیم؟
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

كدام مقاله را دركدام جورنال منتشر كنیم؟
چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 11:07 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


انجام پایان نامه ارشد مدیریت

یکی از مهمترین همین طور شایع ترین غلط اتی که دانشجویان اساتید دانشگاهی در انتخاب جورنال جهت ارسال مطلب خود مرتکب می شوند این است که به نوع جورنال تذکر ی نمی کنند.

متنی که در ادامه می آید را بر اساس تجربیاتم و سوالات ی که هـر روز از محققان محترم دریافت می کنم نگارش کرده ام در انتهای همین مطلب به پاره ای از متداولترین سوالات در زمینه گزینش جورنال جهت ارسال مطلب و جواب به آن موارد پرداخته ام:

جورنالها از نقطه نظرات مفرق ی می توانند تقسیم بندی بشوند ولی تقسیم بندی که در زیر ارائه می دهم تقسیم بندی فرد دی از نقطه نظر سیاستهای گزینش مناسبترین جورنال جهت ارسال متن است.

بر این اساس، می توان جورنالها ( اما جورنالهای معتبر و خوب ، وگرنه به جورنالهای بی اعتبار یا تقلبی کاری نداریم ) را به دو دسته زیر تقسیم کرد: ( ضروری به ذکر است که این نامگذاری را صرفا از جهت آسان بودن توصیف جورنالها بفرد ده ام و نامگذاری استانداردی ناست ):

دسته اول: جورنالهای پیشرو تولید علم.
دسته دوم: جورنالهای علمی.

در زیر به فرق های هر دو دسته جورنال فوق از نقطه نظرهای گوناگون می پردازم:

الف- نوع مقالات منتشر شده.
جورنالهای گروه اول فقط به انتشار نتایج پژوهش های نو ی که عبارت ای به علم اضافه کرده باشند می پردازند از انتشار هر گونه مطلب دیگر پرهیز میکنند. این جورنالها اکثرا ٌ مملو از نتایج یافته های پژوهش های دانشجویان دوره های Ph.D. و دوره های Post Doc.، متاآنالیزها، مقالات مروری بوسیله اساتید برجسته شناخته شده در سطح جهان ی برندگان جوایز نوبل وبقیه جوایز معتبر، مقالات محتوای گزارش اختراعات وکشف تکنیک های ، مطالعات Experimental مطالعات Cohort ( آنهم نه تمام مطالعات اکسپریمنتال و کوهورت ) هستند .

مقالات از نوع کیس ریپورت نیز تنها درصورتی که گزارش دهنده یک مورد زیاد نادر جالب باشند شانس انتشار در این جورنالها را دارند.

ولی جورنالهای گروه دوم به انتشار هر نوع مقاله ای که از نظر ساختار نگارشی اشکال نداشته باشد و پژوهش آن از نظر متدلوژی تحقیق هم بر اساس استواری باشد و یافته های آن Valid Reliable باشد می پردازند. حتی بسیاری از مقالات حاصل از پژوهش های دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی و اساتید برجسته دانشگاه ی در زمره این مقالات قرار می گیرند و راهی به جورنالهای گروه اول پیدا نخواهند کرد.

این جورنالها اکثرا برخلاف جورنالهای گروه اول، مقالات مروری را نیز از اساتید نا مشهور حتی دانشجویان می پذیرند. این جورنالها به انتشار مقالات آموزش ی، مقالات مروری کوتاه، کیس ریپورتها وبقیه انواع مقالات دیگر هم با سختگیری کمتری نسبت به جورنالهای گروه اول می پردازند.

ب- نقش در کتب مرجع:
بدیهی است که کتابهای مرجع Text book هم درویرایش های بعدی به یافته های جورنالهای گروه اول استناد می کنند و احتمـا ل ارجاع به یافته های داخـل جورنالهای گروه دوم توسط کتب مرجع کمتر است، هرچند که صفر نیست.

ج- ایمپکت فاکتور:
نکته بسیار زیاد خیلی مهمی که از نظر ایمپکت فاکتور این جورنالها باید به آن اشاره کرد این است که ایمپکت فاکتور فقط در مورد جورنالهای گروه اول است که اهمیت دارد معکمک مناسب برای مقایسه اعتبار جورنالهای آن گروه است. درحالی که جورنالهای نوع دوم اصولا جورنالهایی هستند که احتمـا ل ارجاع به مقالات آنها کمتر است پس حتی اگر این جورنالها در ISI نمایه شده و بعدا در پایگاه Journal Citation Report (JCR) از موسسه اطلاعات علمی ( ISI ) لیست شده و جهت آنها Impact Factor محاسبه شده باشد، اصولا ایمپکت فاکتور برای مقایسه اعتبار این جورنالها معیار مناسبی نیست. علت این است که این جورنالها مملو از مقالات آموزش ی ،مقالات مروری وبقیه مقالاتی هستند که به نوعی به یافته های اشاره نمی کنند و پس ابه احتمال زیاد ل اینکهبقیه محققان در نگارش مقالات خود به مقالات داخـل این گروه از جورنالها استناد کرده و به آنها ارجاع بدهند بسیار زیاد کمتر است .

پس جورنالهای گروه دوم احتمالا ایمپکت فاکتور پایینی داشته باشند و یا اصلا در آی اس آی نمایه نشده باشند ولی درعین حال جورنالهای معتبری باشند. همینجا به یک نکته درزمینه آی اس آی اشاره می کنم که آی اس آی تنها یکی از موسسات نمایه سازی علم است و فقط موسسه نیست.

اما دربین سیستم های مختلف، از بقیه معتبر تر است ولی بسیاری از جورنالهای معتبر که حتی در رده جورنالهای گروه اول قرار دارند حتی برای قرار گرفتن در لیست آی اس آی اقدام نکرده اند برای سنجش اعتبار جورنال بایستی بصورت عملی به مجموعه ای از چندین فاکتور توجه کرد که نمایه شدن یک جورنال در آی اس آی و یا دیتابیس های دیگر شبیه پابمد اسکوپوس ... تنها یکی از این فاکتورهاست که متاسفانه بعلت وجود تب آی اس آی در ایران وبقیه کشورهای درحال توسعه، اکثرا آنبقیه فاکتورها به فراموشی سپرده می شود.

د- خوانندگان:
نکته جالبی که دراینجا وجود دارد این است که خوانندگان جورنالهای گروه اول عمدتا حاوی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی وبقیه محققان است که درحال انجام پژوهش می باشند . به عبارتی دیگر، خوانندگان این گروه از جورنالها همگی پژوهشگر هستند به قصد انجام مرور منابع و به قصد ارجاع به مقالات آن جورنالها در مقالات خودشان، به خواندن این جورنالها مبادرت می ورزند. این جورنالها اکثرا در کتابخانه های تخصصی دانش کده ها وجود دارد در قفسه های عمومی کمتر به چشم می خورند.

ولی خوانندگان جورنالهای گروه دوم عمدتا افرادی هستند که از نظر پیشرفته و شغلی نیاز به Up to date نگهداشتن خود دارند حال و حوصله مطالعه مقالات مربوط به پژوهش های بیسیک را ندارند چون اصلا به آن نیازی ندارند. جهت مثال پزشک متخصصی که چند سال است فارغ التحصیل شده نمی رود مشترک جورنال فوق تخصصی رشته خودش که تکنیک های پیچیده و موارد کاملا بیسیک را منتشر می نماید بشود. برعکس، این کارشناس علاقه دارد از جورنالهای گروه دوم مطالعه کند که زیاد ی از مقالات آنها آموزش ی و یاد آوری کننده نکات عمومی و رایج پیشرفته است .

ه- تعداد جورنالها:
جورنالهای گروه اول جورنالهای زیاد معدودو انگشت شماری در هر رشته هستند . متخصصان دانشجویان هر رشته اکثرا ٌ نمی توانند به تعداد بیش از 10 یا 20 عدد از این جورنالهای رشته را شمارش کنند.

حتی دربین اینها برخی از جورنالها از اهمیت ثابت دست نپیدا کردن ی از نظر ایمپکت فاکتور وبقیه معیارهای اعتبار سنجی این جورنالها نسبت بهبقیه جورنالهای همان گروه برخوردارند و انتشار مقاله توسط یک پروفسور یا دانشجو در طول عمرش در یکی از این جورنالها همیشه مترادف با پرستیژ علمی و کاری و اعتبار و اهمیت ی است که بسیاری از همقطاران از عهده آن برنیامده اند. انتشار حتی یک مطلب بوسیله پژوهشگر در طول عمرش در یکی از این جورنالها رویای اکثرا دست نپیدا کردن ی است .


ولی جورنالهای گروه دوم تعدادشان چندین مساوی جورنالهای گروه اول است و نسبتا به راحتی می توان بیش از یکصد جورنال از این گروه را جهت هر رشته علمی لیست کرد.

و- جورنالهای داخـل ایران از کدام دسته اند؟
وزارتهای بهداشت بهبود ، و وزارت روش عالی آمده اندو جورنالهایی راکه بوسیله دانشکده های مختلف کشور منتشر می شوند را به دو دسته علمی-پژوهشی علمی-ترویجی تقسیم کرده اند. یکی از معیارهای اصلی این تقسیم بندی، نسبت و تعداد مقالات اوریجینال نسبت به کل مقالات انتشار شده در جورنالها درنظر گرفته شده است.


با اینحال از نظرمن همه این جورنالها به مفهوم چه آنها که علمی پژوهشی می باشند و چه آنها که علمی ترویجی هستند ، در زمره جورنالهای گروه دوم قرار دارند و کشور مافاقد حتی یک جورنال از نوع جورنالهای گروه اول است .


نه تنها کشور ما، بلکه تقریباهیچ یک از کشورهای درحال گسترش دارای جورنالی از نوع اول نیستند تمام جورنالهای گروه اول وابسته به انجمنهای علمی جهان ی و بین المللی مشهور در هر رشته می باشند که مقر آن انجمن ها در کشورآمریکا و یا برخی از کشورهای اروپایی مثل انگلستان است.

ز- ناشر:
همان گونه که قبلا اشاره کردم، درپشت اکثرا جورنالهای گروه اول سازمانهای بین المللی علمی شناخته شده قرار دارند.

این جورنالها برخی وقتها بصورت اختصاصی بوسیله همان سازمانها منتشر می شوند ( نظیر جورنال JAMA در آمریکا ) گاهی هم در گروه ناشران برجسته ای قرار می گیرند می توان آنها را در لیست مجموعه هایی نظیر Nature Publishing Group (NPG) و تیلور و فرانسیس (T & F) و Oxford Journals، نیز بخشی از ( و نه تمام ) جورنالهای لیست شده در کل ه هایی مثل Wiley Interscience و Sciencedirect و Springer پیدا کرد. درپشت خیلی ی از این جورنالها نیز دانشگاه های معتبری نظیر هاروارد، آکسفورد، کمبریج، و ... قرار دارند.
جورنالهای دوم هم نسبتا نیمی از آنها دارای پشتوانه دانشگاهی هستند ( شبیه جورنالهای علمی پژوهشی درون ایران ) و برخی توسط ناشران پیشرفته تازه متولد شده منتشر می شوند.

پرسشها متداول در زمینه انتخاب جورنال مناسب جهت انتشار مقالات:

در ادامه با توجه به تجربه ای که در چند سال اخیر دررابطه با نگارش مقالات و ارسال مقالات خودم و دوست ها و همکارانم به جورنالهای مختلف بدست آورده ام، باتوجه به جستجوهای مستمر ی که بر روی جورنالها انجام می دهم مکاتبات روزمره ای که با جورنالها و ناشران مختلف دارم، به تعدادی از پرسشها متداول (Frequently Asked Questions: FAQ) در زمینه انتخاب جورنال مناسب جواب های آن می پردازم. موارد زیر شاید در ذهن هر از دانشجویان یا اعضای محترم هیئت علمی وجود داشته باشد وضروری به توضیح است که جواب های ارائه شده به این سوالات متداول تنها بر اساس تجربیات شخصی من است و وحی منزل نیست!

پرسش یک:

دانشجوی کارشناسی ابیشتر شدن آی تی هستم. متن ای از نتایج انتها نامـه خود تولید و ساخت کرده ام. آن را به کجا بفرستم؟
پاسخ: درصورتی که پژوهش شما یک اختراع یا اکتشاف یا نکته فرضیه کاملا جدید نباشد خودتان را معطل نکنید ووقت خودتان را در گشت گذار مکاتبه با جورنالهای گروه اول به هدر ندهید. یکی از جورنال های گروه دوم را گزینش بکنید . همین جورنالهای گروه دوم هم خودشان رتبه هایی دارند سخت آسان هستند . میزان اکثر یکی از معتبر ترین های آنها را گزینش و شانس را تست بکنید وگرنه مستقیم به سمت آسانگیر ترین جورنالهای معتبر در این گروه بروید.

پرسش دو:

دانشجوی دکترای تخصصی PhD هستم. مطلب Original ناشی از یافته های پژوهش دوره دکترای خودم را در کجا انتشار کنم؟
پاسخ: اکثرا عناوین پژوهش های انتها نامـه های دانشجویان دکترای تخصصی از نوعی است که به هایپوتز نو اشاره دارد یافته های آن باعث بیشتر شدن یک عبارت به علم در رشته تخصصی مربوطه می شود. توصیه من این است که حتمـا شانس خودتان را در یک یا دو تا از جورنالهای گروه اول تست بکنید . جهت انتخاب همان جورنال نیز با فرد باتجربه و یا استادتان ( درصورتی که تجربه خوب ی درزمینه انتشار دارد ) مشورت بکنید تا بالاترین جورنالی را که ابه احتمال زیاد ل دارد مقاله شما را قبول بکند گزینش بکنید .

اما بسیار زیاد هم ایده آل فکر نکنید و چنانچه مقاله شما مردود شود افسرده نشوید. انتشار مقاله توسط دانشجوی دکترای تخصصی در جورنالهای گروه دوم نیز امری کاملا قابل قبول است. تازه همین جورنالهای گروه دوم نیز احتمالا به راحتی متن شما را مردود کنند.

پرسش سه:

استاد دانش کده هستم در زمینه ایکس پژوهش های متعددی انجام داده ام که عمده آنها بوسیله دانشجویان PhD من یا دانشجویان تخصصی من انجام شده است. مقاله ای از نوع مقاله مروری (Review Article) نگارش کرده ام. آن را به کدام جورنال بفرستم؟
پاسخ: راهکاری که جهت شما پیشنهاد می کنم دقیقا مشابه راهکاری است که جهت پرسش قبلی پیشنهاد کردم. شما به احتمال زیاد شانس خودتان را در یکی از جورنالهای تاپ وگروه اول بیازمایید. خوبتر است لیستی از میزان سخت گیری و اعتبار تعدادی از جورنالهای ارتباط با رشته تخصصی خودتان انتخاب بکنید ( برای مثال 5 عنوان جورنال از بالا به پایین ) و طبق پروگرام معین ازاولین جورنال شروع کرده به پایین بروید تا با کیفیت ترین جورنالی که شاید مقاله شما راپذیرش نماید را Missed نکرده باشید. جهت انتشار این مقاله احتمالا یک سال از این جورنال به آن جورنال بروید یا بیشتر، ولی خسته نشوید به محض آنکه اولین جورنال مطلب شما را بعد از دو روز از دریافت آن مردود کرد افسرده نشده مقاله خودتان را به جورنال مکانی نفرستید. اما واقع بین هم باشید من پژوهشگری را در ایران نمی شناسم که توانسته باشد یک مقاله مروری در یکی از جورنالهای گروه Nature و یا همسطح با آن منتشر کرده باشد. چنانچه دوست ها یکی از محققان داخـل کشور را می شناسند که خوب شده باشد یک مطلب در یکی از جورنالهای دارای ایمپکت فاکتور بالای 20 بعنوان مولف اول انتشار کرده باشد حتمـا به من بدهند.

سوال چهار:

یک پژوهشگر باسابقه هستم که پژوهشی از نوع متاآنالیز انجام داده ام یا دارای یک نظریه هستم. مطلب را کجا انتشار کنم؟
پاسخ: به احتمال زیاد شانس خودتان را در بالاترین جورنال در رشته مورد نظر تست بکنید . دقت بکنید که نتایج پژوهش یا نظریه شما را قبل از انتشار سرقت نکنند.

سوال پنجم:

دانشجوی دکترای تخصصی جراحی قلب هستم. اخیرا یک تکنیک جدید برای بهبود نوع خاصی از بیماران قلب ابداع کرده آن را بر روی تعدادی از بیماران تست کرده ایم. نتایج این پژوهش را بصورت مقاله در کجا منتشر کنم؟
پاسخ: به احتمال زیاد ابتدا متن تان را به بالاترین جورنال در رشته خودتان بفرستید. به عبارتی بروید و تاپ ترین جورنال منتشر کننده تازه های جراحی قلب و عروق را درجهان پیدا بکنید مطلب خودتان را به آنجا بفرستید. قبل از آنکه این کار را بکنید حتمـا اطمینان حاصل کرده باشید که تمام ساختار نگارش مطلب را بخوب ی رعایت کرده باشید. چنانچه پژووهش شما از نوع اکسپریمنتال بوده است ( که ابه احتمال زیاد لا هم همین است ) حتمـا آن را قبلا در سایتهای ثبت کننده ترایال ها رجیستر کرده باشید. مستندات مرتبط با اخلاق پژوهش حاوی تولید و ساخت نامـه کتبی و رسمی از کمیته اخلاق پژوهش دانشگاه ترجمه رسمی آن، برگه Information sheet مربوط به دریافت کنندگان شیوه بهبود ی و نیز Consent form را به احتمال زیاد به انگلیسی ترجمه رسمی بکنید ضمیمه نسخه کامل متن بکنید. در نگارش بخش اینتروداکشن مطلب خود بویژه در بخش Statement of problem و نیز اشاره به Gap in knowledge استادانه عمل بکنید . بخش اینتروداکشن مقاله را زیاد بهتر نگارش بکنید .

بخش متدلوژی را که در آن بهروش تکنیک بکار برده شده اشاره کرده اید خیلی منظم دقیق بنویسید. در تهیه و تولید فایلهای جانبی جهت ارسال متن به جورنال دقت کافی بکنید و فورمهای Authorship forms و فورم ویژه گارانتور پژوهش ( اگر جورنال آن را درخواست بکند ) به خوب ی و با دقت تهیه و تولید بکنید .

بخش دیسکاشن مطلب را بسیار زیاد استادانه نگارش بکنید . حتمـا به یکایک عبارات ی که از ابتدا تا انتهای مطلب نوشته اید توجه بکنید و هیچ چیز اضافی نباشد هرچیز ضروری ی هم اشاره شده باشد.

و درانتهای کار حتمـا مطلب را به ویراستار انگلیسی الاصل بدهید که مطلب شما را حتی دوباره نویسی نماید و تمام عبارات آن را اصلاح نماید .

چنانچه موارد بالا را خوب رعایت کرده باشید و درموارد ی که طرح شما از نظر آماری نیز ببهتر ی آنالیز شده باشد و از تکنیک های مناسب Multivariate statistics هم بمخصوص جهت کنترل کردن متغیرهای مخدوش کننده استفاده بهینه کرده باشید، هیچ ی ندارد که حتی جورنال با ایمپکت فاکتور بالای 50 مثل New england journal of medicine هم مطلب شما را که یک کشف تکنیک در پزشکی بوده است را استقبال و منتشر نکند.

سوال ششم:

دانشجوی دکترای تخصصی رشته بیماری های پوست هستم. متوجه شدیم که داروی ایکس که داروی استاندارد جهان ی برای بهبود فلان مریضی است، بر روی بیماران شهر ما که با آن بیماری به ما مراجعه می کنند تاثیری ندارد. پژوهشی بر روی این جریان انجام داده ایم که نتیجه آن نگارش انتها نامـه دکترای تخصصی من شده است و مقاله ای از درون آن نگارش کرده ام. این مطلب را به کجا بفرستم؟

پاسخ: شانس خودتان را در یکی از پایین ترین جورنالهای گروه اول بیازمایید اگر به نتیجه نرسیدید به گروه دوم بروید. به احتمـا ل خیلی متن شما در یکی از جورنالهای گروه اول منتشر نمی شود، هرچند که یافته های مهمی را در پژوهش خودتان بدست آورده اید.

پرسش هفتم:

فارغ التحصیل کارشناسی اافزایش میکروب شناسی هستم. برای اخذ پذیرش در مقطع پی اچ دی در خارج از کشور ضروری دارم که تعدادی متن در رزومه خودم داشته باشم که شانس پذیرشم را بالا ببرد. چه کنم؟

پاسخ: از نتایج پژوهش اوریجینال انتها نامـه کارشناسی اافزایش خودتان میزان اقل یک مقاله اوریجینال تهیه و تولید و به یکی از جورنالهای گروه دوم بفرستید. همزمان اقدام به نگارش یا دو مقاله مروری نیز در شاخه ای متمرکز از رشته تان که در آن رشته تسلط دارید مرور منابع کاملتری انجام داده اید یا امکان اینکار جهت مشا مقدور است، بفرمایید. دو متن مروری کوتاه از این مسیر تهیه و تولید بکنید به دو جورنال از جورنالهای گروه دوم بفرستید. از بین جورنالهای گروه دوم هم ابه احتمال زیاد لا باید سعی بکنید آسانگیر ترین جورنال را گزینش بکنید و زمان خود را معطل جورنالهای سخت گیر تر در جورنالهای گروه دوم نکنید.

پرسش هشتم:

فارغ التحصیل یا دانشجوی سال چهارم کارشناسی ( لیسانس ) هستم. می خواهم مقاله منتشر کنم. چه کنم؟


پاسخ: شما می توانید در صورتی که قبلا در کارگاه های مقاله نویسی مجموعه کرده اید، مطلب روش ی کوتاه درموضوعی که به آن تسلط بیشتری دارید نگارش بکنید . این مطلب کوتاه را به یکی از آسانگیر ترین جورنالهای گروه دوم ارسال نمایید. درصورتی که آشنایی باروش نگارش مقالات ندارید از این کار پرهیز بکنید خودتان را صرف مطالعه کتبآموزش تحقیق روش نگارش مطلب بکنید هرگاه توانایی نگارش یک مطلب کوتاه بصورت استاندارد را درخود یافتید به نحوی که در سطور قبل اشاره کردم اقدام بکنید . در این حالت هم هدف از نگارش متن بوسیله شما فقط این است که انگیزه ای جهت پیشرفت های آتی علمی در شما پدید آمده باشد و انتشار مقاله کوتاه آموزش ی باعث شده باشد که در این مسیر به پاره ای از توانایی ها و امکانات علمی خود به مخصوص در زمینه نگارش علمی افزوده باشید تشویقی برای آینده شما باشد. حتی این مقاله احتمال دارد در ارتقا شانس شما در پذیرش در مقطع کارشناسی اافزایش در دانشگاه های خارج از کشور تاثیر گذار باشد.

سوال نهم:

برای افزایش شانس پذیرش متن در برترین جورنال ممکن چه باید کرد؟

پاسخ: به تجربه من ثابت شده است که لازم است به موارد زیر حتمـا توجه بکنید :


اولا اینکه متن خودتان را به نفر ازهمکاران بسپارید که از نظر متدلوژی و همین طور از نظر ساختار نگارشی مقالات آکآدم یک ارزیابی نقد نماید و بازبینی ات لازم را بر روی آن انجام دهید. بررسی مطلب شما توسط همکارتان یا نقاد پیشرفته اکثرا ٌ باعث می شود که نگارش متن شما به میزان قابل توجه ی تغییر نماید و ساختار آکآدم یک بگیرد و از غلط ات ساختاری که ممکن است با مشاهده آنها توسط سردبیر جورنال باعث مردود شدن مطلب شما شود جلو گیری نماید . (جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارزش نقد مقالات قبل از ارسال به جورنال اینجا را کلیک بکنید ).


دوما اینکه حتمـا مطلب خودتان را چنانچه بزبان انگلیسی تسلط ندارید به زبان فارسی نگارش بکنید . پس معادل انگلیسی کلمات تخصصی مربوط به ترمینولوژی رشته خودتان را در درون پرانتز در جلوی هر کلمه یا هر اصطلاح یاددداشت بکنید که مترجم ( مترجم فارسی به انگلیسی ) بتواند بزمان ترجمه متن، با کیفیت ترین مناسب ترین کلمات را گزینش نماید . از مترجم بخواهید که از ترجمه تحت الفظی خودداری نماید معنای یک عبارت را ابتدا درک نماید پس با استفاده از دامنه لغات خودش كار به نگارش آن عبارت به زبان انگلیسی بکند و صرفا کلمات را از فارسی به انگلیسی ترجمه نکند که درآن صورت حاصل کار زیاد وحشتناک می شود.


سوما اینکه چه مقاله شما را یک دارالترجمه رسمی ترجمه کرده باشد و یا فرد فارسی زبان مدرک دکترای زبان انگلیسی ترجمه کرده باشد، و چه آنکه خودتان مطلب را از ابتدا بزبان انگلیسی نوشته باشید، حتمـا بایستی مقاله را به ویراستار انگلیسی الاصل بفرستید. مقالاتی که من و دوست ها م به ویراستار می فرستیم اکثرا ٌ دهها ایراد گرامری و نقطه گذاری و فرد د غلط کلمات از آن گرفته می شود برخی عبارات نیز اصولا از نظر نگارش دوباره نویسی می شود. در این حالت مقاله به وضعیت بهتری تبدیل شده است. ( جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویرایش انگلیسی مقالات توسط ویراستار Native American بر روی این عبارت کلیک بکنید ).


چهارم اینکه با توجه به فورمت جورنال، فایلهای ضمیمه ضروری را تولید و ساخت بکنید و بخصوص در تولید و ساخت Cover Letter Title Page استاندارد توجه بکنید . اصلا اولین چیزی که سردبیر جورنال از مقاله شما مطالعه می نماید همان کاور لتر شما است. Cover letter را زیاد کلاسیک نگارش بکنید طوری نباشد که سردبیر از تحقیق همان یک پاراگراف کاور لتر شما چنین برداشت نماید که با نویسنده ناشی سر وکار دارد. به احتمال زیاد از یک فرد باتجربه بخواهید که کاور لتر خوب ی برای مقاله شما بنویسد. در نگار کاور لتر و تایتل پیج، حتمـا توجه بکنید که تمام مورد هایی را که جورنال از شما خواسته است به آنها اشاره بکنید .

پنجم این که در نگارش ابستراکت مقاله بیشترین دقت و وسواس را به خرج بدهید. اولین چیزی که سردبیر داوران مجلات نگاه می کنند، ابستراکت متن شما است ( اما بعد از عنوان مطلب ).

ششم انتها اینکه در انتخاب جورنال مناسب و هم سطح با متن تان مرتکب غلط نشوید. خیلی بیش از میزان ایده آل گرایانه به موضوع نگاه نکنید و توقع نداشته باشید که اولین مطلب تان در برترین جورنال منتشر شود. ولی سعی بکنید مقاله خودتان را با توجه به اطلاعات و راهنمای ی های همکاران و افرادی که دراین زمینه تجربه دارند، به با کیفیت ترین جورنالی که شاید آن متن را پذیرش نماید بفرستید. از تجربه افرادی که قبلا دراین مسیر سنگلاخ بارها رانندگی کرده اتومبیل شان پنچر شده و اتومبیل را کول خود کرده از جاده به سلامت قدیم اند مصرف بهینه بکنید.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Tanja دوشنبه 2 مهر 1397 07:45 ق.ظ
The sling must each support andd contain the infant.
http://www.jalcityguide.com/ سه شنبه 27 شهریور 1397 02:37 ب.ظ
That is where baby carriers come into image.
Danon سه شنبه 27 شهریور 1397 01:15 ب.ظ
I'd love to attend a wedding ceremony the place the beautiful
Indian gown and jewelry are worn.
Donette سه شنبه 27 شهریور 1397 10:06 ق.ظ
Award Successful Child Carriers and Toddler carriers.
Bosch GLL 2-20 Review سه شنبه 27 شهریور 1397 08:30 ق.ظ
DIY is known as an activity, but it is crucial and will be
quite an obsessive work. A rotary level is a form of laser level that projects a quantity laser beam in 360
degrees -- put simply,around the wall all
the way round the room. There are portable tripod
models which are more affordable than standalone models and the are desirable too the average homeowner.
Maggie سه شنبه 27 شهریور 1397 07:59 ق.ظ
These two carrieers are structured the identical.
Rocky سه شنبه 27 شهریور 1397 05:08 ق.ظ
Looking out For The Best Baby provider In 2018?
Joma Jewellery UK دوشنبه 26 شهریور 1397 11:47 ب.ظ
In costume jewellery , chrome steel findings are generally
used. When garments turned mundane, they invented ornaments.
new دوشنبه 26 شهریور 1397 04:56 ب.ظ
I really like what you guys tend to be up too. This type of clever work and
coverage! Keep up the amazing works guys I've you guys to my own blogroll.
Www.Prnewswire.Com دوشنبه 26 شهریور 1397 10:29 ق.ظ
Іhaven't checked in here forr some time as I thought it
waѕ ցetting boгing, but the last few posts
aгrе good quality so I guess I'll add you back to my everyday blogⅼist.
You deserve it friend :)
кредит готівкою альфа банк شنبه 22 اردیبهشت 1397 08:53 ق.ظ
займ срочно без отказов и проверок украина
займ по паспорту срочно
кредит на картку без дзвінків
займ онлайн без отказа украина
денежный займ на карту срочно круглосуточно
деньги онлайн займ на банковскую карту украина
срочно деньги на карту
chocolate دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 08:52 ق.ظ
For latest news you have to pay a visit world-wide-web and
on the web I found this website as a best site for latest updates.
фитнесс резинки купить سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 01:20 ب.ظ
купить резинку эспадер
резиновая петля купить в украине
купить резинку для растяжки
купить резинки для фитнеса
купить резиновие петли для тренировок
joma jewellery cheltenham سه شنبه 21 فروردین 1397 07:17 ق.ظ
The signs are often skin itching, burning, erytehma, and peeling or generalized urticaria.
This challenge could be achieved with cork board.
Blundering Ben سه شنبه 21 فروردین 1397 06:44 ق.ظ
Corporations increasingly hire freelance article writers for
his or her company communications.
garciniacambogiapremium.net سه شنبه 21 فروردین 1397 06:02 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
Robert's BJ boy سه شنبه 21 فروردین 1397 02:03 ق.ظ
Various greeting designs and exactly how to utilize them.
joma jewellery a little thank you سه شنبه 21 فروردین 1397 12:09 ق.ظ
Loose change, leaves, bark, driftwood, textiles, and textured wallpapers items will all work.
The second most costly diamond is sancy diamond.
Joma Jewellery London دوشنبه 20 فروردین 1397 07:50 ب.ظ
One other thing not to be missed are the huge quantities of antique cuff hyperlinks accessible for a
tune on eBay.
game wars fire age cheats شنبه 5 اسفند 1396 09:48 ب.ظ
سلام هر کس، این اولین بار است که من می توانم در این وبسایت ببینم، و پست در حقیقت مفید است
من، این نوع مقاله ها یا بررسی ها را ادامه دهید.
How did the Achilles tendon get it's name? دوشنبه 27 شهریور 1396 03:49 ق.ظ
Hi to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this site,
and your views are good in favor of new viewers.
How do you get taller in a day? یکشنبه 26 شهریور 1396 09:33 ب.ظ
Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and
I was wanting to know your situation; we have developed some nice methods and we are
looking to trade methods with others, be sure to shoot me an e-mail if interested.
http://olliewechter.weebly.com/blog دوشنبه 23 مرداد 1396 04:20 ب.ظ
I am in fact grateful to the holder of this web page who has shared this fantastic paragraph
at at this time.
How can you get taller in a week? دوشنبه 16 مرداد 1396 12:42 ب.ظ
It's hard to come by educated people in this particular subject, but
you sound like you know what you're talking about! Thanks
http://sheilahcrosbie.weebly.com/ یکشنبه 15 مرداد 1396 02:28 ب.ظ
I'm really loving the theme/design of your weblog.
Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A few of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks
great in Safari. Do you have any ideas to help fix this
problem?
alessandragrahm.weebly.com یکشنبه 15 مرداد 1396 02:26 ب.ظ
Awesome! Its in fact awesome article, I have got much clear idea concerning from this piece of writing.
colossallink8496.jimdo.com جمعه 6 مرداد 1396 11:43 ب.ظ
I've been browsing online greater than 3 hours these days, yet I by
no means discovered any fascinating article like yours.
It's lovely price sufficient for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet shall
be a lot more useful than ever before.
foot pain in the arch جمعه 16 تیر 1396 10:22 ق.ظ
My brother suggested I would possibly like this website.

He was once entirely right. This post actually made my day.
You cann't believe just how much time I had spent
for this information! Thank you!
BHW دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 03:15 ق.ظ
I'm gone to convey my little brother, that he should also pay
a quick visit this blog on regular basis to take updated from
latest information.
BHW دوشنبه 28 فروردین 1396 11:26 ب.ظ
I was recommended this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem.
You are amazing! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30