تبلیغات
cute-gallery - مقایسه عایق ها
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

مقایسه عایق ها
شنبه 22 اسفند 1394 ساعت 01:41 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )


پشم سنگ ایران

مقایسه عایق ها
وقتی که که خانه خود را عایق می بکنید می توانید عایق های مختلف ی را گزینش بکنید برای گزینش مناسب ترین عایق موارد زیر را در نظر بگیرید :
– معین کردن جاییکه می خواهید یا نیاز دارید عایق نصب یا اضافه بکنید
– مناسب ترین فاکتور-R جهت ناحیه هایی که می خواهید عایق کنید
نصب عایق
بیشینه ترین عملکرد گرما ی عایق یا فاکتور-R عایق به شدت به نحوه نصب صحیح عایق بستگی دارد. خانه داران می توانند گاهی از عایق ها را نصب کنند. (برای نمونه عایق پتویی مصالحی که در محل ریخته می شود) انواع دیگر نیاز به نصاب پیشرفته دارد.
وقتی که که نصاب معتبر را استخـدام می بکنید :
– از چندین پیمانکار تخمینی از قیمت فاکتور-R مورد نیاز خود تهیه بکنید و اگر مبلغ فاکتور-R مد نظر شما با فاکتور-R دو وامیزانی خیلی مفرق باشدتعجب نکنید!.
– از سازنده ها در مورد خدمات آب-بندی قیمت های آن هم سوال بکنید چون بهترین کار قبل از نصب عایق آب-بندی کردن زیر سطح عایق است.
به منظور بررسی نصب عایق پتویی , شما می توانید ضخامت تخته ها را اندازه گیری بکنید و انفصالات بین آنها را چک بکنید همین طور فاصله بین تخته ها و فرم ها را اندازه گیری بکنید . علاوه بر این ارزیابی بکنید تا عایق ها به خوب ی در اجزا مختلف ساختمان بهتر فیت شده باشند که چنانچه اینگونه نباشد باعث تخریب عملکرد عایق می شود, برای مثال دور تقسیم های سیم کشی داخل ساختمان. برای بررسی عایق های پاششی یا دمیدنی عمق عایق کار شده را اندازه گیری بکنید پوشش شکاف ها را تحلیل بکنید .
چنانچه خواستید خودتان عایق را نصب بکنید , دستور العمل های کارخانه را دنبال بکنید اقدامات ایمنی احتیاط های لازم را مبذول فرمایید. همین طور می توانید آموزش های نصب عایق را در وب سایت دنبال بکنید .
گروه تجاری پشم سنگ پیشنهاد می نماید برای عایقکاری یک کارشناس را استخـدام کنید ولی در صورتی که در منطقه شما نصاب پیشرفته وجود ندارد می توانید روش نصب عایق را از کارخانه تهیه بکنید .
پتویی (بلانکت) : عایق تخته ای رولی
عایق پتویی (رایج ترین عایق و زیاد ترین عایق در بازار) به شکل تخته ای رولی است. که حاوی الیاف منعطف می شود جهت مثال پشم شیشه. شما می تواند همین طور الیاف معدنی (پشم سنگ و سرباره) , الیاف پلاستیکی , الیاف کتانی , پشم حیوانی را به شکل تخته ای رولی داشته باشید.
عایق های تخته ای رولی به شکل وسیع ای در اندازه های استاندارد فاصله گلمیخ دیوار ها , زیر شیروحی ها بست های کف مصرف شده است. رول های بلند می تواند به شکل دستی برش دادن شده در فضا های نصب و فیت گردد. عایق های پتویی به شکل مسلح با توری گالوانیزه کاغذ کرافت و بدون آن موجود است که این لایه باعث پیشگیری از نفوذ بخار به عایق می شود. همین طور عایق های یک طرف محافظ آتش سخت هم موجود است که می تواند در مصارف عایق دیوار های زیر زمین مورد مصرف قرار گیرد. این لایه همین طور می تواند کار نصب عایق را سرعت بخشد این در حالی است که عایق های ساده و غیر مسلح برای مصارف اضافه کردن عایق روی عایق موجود مناسب تر است.
پشم شیشه پتویی استاندارد, دارای پایداری گرما ی یا فاکتور-R بین R-2.9 و R-3.8 در هر اینچ از ضخامتش است .پشم شیشه پتویی با عملکرد بالا (دانسیته-متوسط و دانسیته-بالا) دارای فاکتور-R بین R-3.7 و R-4.3 در هر اینچ از ضخامتش است .
جدول زیر را جهت داشتن دید کلی از این خصوصیات ببنید:
عایق بلاک های سیمانی
بلاک های عایق سیمانی
بلاک های سیمانی برای تهیه فونداسیون دیوارها سازه استفاده می شوند و راه های مختلف ی برای عایق آنها وجود دارد. چنانچه هسته ها به دلایلی با بتن فولاد پر نشود می تواند عایق شود و باعث بیشتر شدن فاکتور-R دیوار های شود. مطالعات میدانی و شبیه سازی های رایانه ی نشان داده اند هرچند , هسته با هر نوع عایقی که پر شود صرفه جویی انرژی کمی به ارمغان می آورد زیرا گرما به راحتی از قسمت های جامد موجود دیوار از قبیل بلاک ها ملات ها عبور می نماید .
و راه کار خوب نصب عایق روی سطح بلاک ها دیوار های فونداسیون داخلی خارجی است. اضافه کردن عایق به دیوار های خارجی ویژگی جرم گرما ی مناسب در فضاهای تهویه مطوبع فراهم می نماید که می تواند دمای داخلی را تنظیم نماید .
گاهی کارخانه ها از ترکیب پلی استایرن داخل بلاک های سیمانی استفاده می کنند و چنین ترکیبات سطحی که برای دیوار فاکتور-R حدود R-1 در اینچ فراهم می نماید . برخی شرکت های دیگر بلاک های را با فوم های سخت ترکیب کرده اند به فاکتور-R حدود R-2 دست یافته اند.
تخته های فومی یا فوم های سخت
تخته های فومی (پانل های عایق سخت) می تواند جهت عایق اکثر محل های خانه شما استفاده شود از سقف گرفته تا فونداسیون خانه و پایداری گرما ی بهتر ی فراهم می کنند و جریان گرما ی داخل اجزاء سازه را می کاهد. رایج ترین نوع مصالح که برای تولید فوم های سخت مصرف می شود حاوی , پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو), پلی استایرن و پلی یورتان می شود.
بتن مسلح شده با عایق (ICFs)
بتن مسلح عایق (ICFs) کلا به عنوان بخشی از تهیه دیوار های استفاده می شوند. این سیـستم باعث بیشتر شدن پایداری گرما ی دیوار با فاکتور-R حدود R-20 می شود و خانه هایی که با مصرف از این سیستم ساخته می شوند مانند خانه های کاهگل قدیمی به نظر می رسند.
سیستم های ICF حاوی تخته های فومی است که به شکل داخلی به متصل شده اند مثل بلاک های تو خالی . تخته های فومی توسط کابل های پلاستیکی به هم بسته می شوند. در بین آن از میلگرد ها جهت تقویت بتن ها مصرف کرد .
فضاهای خالی داخل این سیـستم ها می تواند محل مناسبی برای بیشتر شدن حشرات باشد جهت پیشگیری از افزایش این حشرات گاهی از مجموعه ها بلاک های را به حشره کش آغشته می کنند.
عایق پشم خام و عایق های دمیدنی
عایق پشم خام حاوی الیاف پراکنده , فوم , یا دیگر مصالح است. این ذرات می توانند هر محیط ی را بدون تغییر شکل دادن تخریب آن محل پُر نماید این قابلیت این عایق ها سبب شده جهت مصارف مقاوم سازی مکان هایی که دسدلهره و ترس ی به آن مساله است این عایق کاندید باشد.
رایج ترین نوع مصالح که جهت پشم خام استفاده می شود حاوی , سلولز , پشم شیشه , پشم معدنی (پشم سنگ و پشم سرباره) باشد. تمام این مواد با استفاده از مصالح بازیافتی تولید می شوند. سلولوز کلا با استفاده از روزنامه های بازیافتی تولید می شود. بیشتر پشم شیشه ها حاوی ۲۰% تا ۳۰% شیشه های بازیافتی است . پشم سرباره اکثرا ً از ۷۵% مواد پسا صنعتی بازیافتی تولید می شود. جدول زیر این سه نوع را با نیز مقایسه می نماید :
معین اتی که عایق پشم خام فراهم می نماید
برخی انواع غیر رایج مصالح عایق پشم خام حاوی خزده های پلی استایرن و ورمیکولیت و پرلیت می شود. عایق پشم خام می تواند جهت عایق کردن محافظ بسته از قبیل دیوار ها یا محافظ غیر بسته مثل زیر شیر وانی مورد مصرف قرار گیرد. سلولز , پشم شیشه و پشم سنگ اکثرا ٌ ً توسط نصاب و دستگاه ویِژگزینشه در محل دمیده می شود در حالیکه پلی استایرن وورمیکولیت و پرلیت اکثرا ً ریخته می شوند.
سیستم های عایق انعکاسی موانع تابشی
بر خلاف سیـستم های رایج موجود که ً پایداری گرما ی گاهی مواقع جریان همرفتی را کنترل می کنند موانع تابشی عایق های انعکاسی گرما را از محل دور می کنند. موانع تابشی در خانه های نصب می شود ( ً پشت بام) کلا جهت کاهش گرمای تابستان و كم شدن تعرفه های سیسـتم های خنک کننده. عایق های انعکاسی ً حاوی فویل های آلمینیومی است که در زیر آن از انواع عایق های مثل پلی یورتان , کاغذ کرافت , فیلـم پلاستیک , کارتن به عنوان مصالح عایق مصرف می شود.
انرژی تابشی در خط مستقیم سیر می نماید و تمام اجسام جامد می توانند انرژی آنرا جذب کنند وقتی که خورشید پشت بام را گرم می نماید باعث انقال انرژی تابشی به خانه می شود. با نصب سیسـتم های عایق انعکاسی می تواند از گرم شدن بی رویه پیشگیری کرده حدود ۵% به ۱۰% تعرفه های سیـستم های خنک کننده را کم می نماید .
عایق تخته ای فیبر سخت
فیبر سخت یا تخته های عایق فیبری حاوی پشم سنگ یا پشم شیشه بشکل وسیع ی جهت عایق داکت های هوا مصرف می شود. همچنین وقتی که نیاز به عایق با تحمل بالای گرما ی وجود دارد مصرف می شود. این محصولات دربازه با ضخامت ۱ تا ۲٫۵ اینچ آمده و یک فاکتور-R حدود R-4 در هر اینچ فراهم می نماید .
نصب این عایق های اکثرا ً قبلاً انجام شده و راه های هوای پیش عایق شده در بازار موجود است. در سطح خارجی داکت ها این عایق ها بوسیله میخ پرچ ها نصب شده می شود.
عایق فوم پاششی فوم تزریقی
فوم مایع عایق می تواند اسپری, تزریق یا در حل ریخته شود. در گاهی موارد فاکتور-R بدست آمده از این عایق دومساوی عایق هایی سنتی است و می تواند تمام حفره های کوچک را پر نماید و یک سد هوای مناسب ایجاد نماید .
انواع فوم عایق مایع
امروزه , اکثر مصالح فومی با مصرف از علت فوم کننده بدون استفاده از فلئورسنس ها یا هیدروکلروفلئورسنس ها که که برای لایه اوزون ضرردار هستند تولید می شند.
مصالح عایق فومی موجود :
– سیمانی
– فنولیک
– پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو)
– پلی یورتان
گاهی انواع کمتر رایج حاوی فوم آیسینن ( Icynene) و فوم تریپلیمر (Tripolymer) می باشند . آیسینن فوم می تواند اسپری یا تزریق شود که باعث تنوع آن می وشد. همچنین پایداری مناسب جهت نفوذ هوا آب باشد. فوم تریپلیمر (فوم محلول در آب) داخل محافظ دیوارها تزریق می شود . پایداری خیلی مناسب در مساوی آتش نفوذ هواست.
پانل های عایق سازه
پانل های عایق سازه (SIPs) اجزای از پیش ساخته عایق شده برای تهیه دیوار ها , سقف ها , کف ها ی ساختمان است. این سازه ها نسبت به اکثر نمونه های دیگر عایق یکنواخت بهتری را فراهم می نماید وقتی که به شکل صحیح نصب شود حدود ۱۲% تا ۱۴% صرفه جویی انرژی را جهت ساختمان به ارمغان می آورد آسایش گرما ی مناسب آسان تری را فراهم می آورد.
SIP ها علاوه بر فاکتور-R بالا , نسبت قدرت-به-وزن بالایی دارد SIPs اکثرا ٌ ً حاوی عایق با ضخامت ۴ تا ۸ اینچ در بین ساندویچ پنل ها هستند برای مصارف دیوار های داخلی و خارجی بسته به نیاز مصرف کننده مصرف می شوند.
SIP ها در شکل و اندازه های مختلف تولید می شوند. برخی کمپانی ها پانل هایی به بزرگی ۸*۲۴ پا تولید می کنند که جهت نصب نیاز به جرثقیل دارد.
کیفیت SIP ها برای طول عمر عملکرد محصول بسیار زیاد خیلی مهم است. پانل های بایستی به شکل صحیح چسب آغشته شده و پرس شوند تا از ورق ورق نشوند. پانل ها همچنین بایستی دارای سطوح نرم و گوشه های نرم برای ایجاد شکاف در بین دیوار ها باشند و قبل از خرید SIP ها با کارخانه سازنده در مورد کیفیت سیسـتم کنترل کیفیت حرف بکنید . SIP ها ً با مصالح عایق مفرق از قبیل پلی استایرن , پلی ایزو سیونورات و پشم سنگ ساخته می شوند.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
What is leg length discrepancy? شنبه 1 مهر 1396 03:05 ب.ظ
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this
I have found It positively useful and it has aided me out loads.
I'm hoping to contribute & help other customers like its aided me.
Great job.
feet issues دوشنبه 27 شهریور 1396 05:49 ب.ظ
Yes! Finally someone writes about foot problems.
foot pain شنبه 18 شهریور 1396 08:06 ب.ظ
Having read this I believed it was very enlightening.
I appreciate you taking the time and effort to put this article together.

I once again find myself personally spending a lot of
time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile!
ameblo.jp دوشنبه 23 مرداد 1396 04:00 ب.ظ
If you desire to increase your familiarity simply keep visiting this web site and be updated with
the latest information posted here.
Can exercise increase your height? جمعه 13 مرداد 1396 04:48 ب.ظ
I like the valuable info you provide in your articles. I will
bookmark your blog and check again here regularly.
I'm quite sure I'll learn lots of new stuff
right here! Good luck for the next!
narcisapecorelli.hatenablog.com پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 06:05 ب.ظ
Hello! This is kind of off topic but I need some help from
an established blog. Is it tough to set up your own blog?
I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do you
have any points or suggestions? Cheers
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 03:31 ق.ظ
Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was
wanting to know your situation; we have developed some nice procedures and we
are looking to trade techniques with others,
why not shoot me an email if interested.
سوزان شنبه 22 اسفند 1394 03:59 ب.ظ
سلام و ادب و احترام امیداورم سال خوبی آغاز کرده باشید
دوست گلم وب جالبی داری ممنون میشم سری به ما هم بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم مرررسی
رضا شنبه 22 اسفند 1394 12:11 ب.ظ
سایت تفریحی پرشین ناز
http://persiannaz.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر